6 sposobów jak spalić tłuszcz z brzucha. Sprawdzone i skuteczne sposoby na odchudzanie

Nadwaga niekoniecznie oznacza brak zdrowia. Istnieje naprawdę wiele osób z nadwagą, które są w doskonałym zdrowiu i kondycji fizyczno-umysłowej. Z drugiej strony, wielu ludzi z optymalną wagą ma problemy metaboliczne często kojarzone z otyłością. Wszystko to dlatego, że tłuszcz pod skórą w rzeczywistości nie jest aż tak dużym problemem (przynajmniej z punktu widzenia zdrowia… to jest bardziej problem kosmetyczny). Są jednak przynajmniej dwa powody aby dowiedzieć się, jak spalić tłuszcz z brzucha.

Nie da się jednak ukryć, że nie wygląda najlepiej. Dlatego chęć, aby spalić tłuszcz z brzucha jest całkowicie normalna i usprawiedliwiona. Trzeba jednak wiedzieć, że sposoby na odchudzanie nie służą tylko urodzie – Twoje zdrowie może być zagrożone, nawet jeśli wyglądasz i czujesz się szczupło! To dlatego, że tłuszcz w jamie brzusznej, ten z wewnątrz brzucha powoduje największe problemy.

Jeśli masz dużo nadmiaru tłuszczu wokół talii, nawet jeśli nie ważysz dużo, to należy podjąć pewne kroki, aby się go pozbyć. Dojście do tego jak spalić tłuszcz z brzucha (zdarzały się przypadku spalenia 12 kilogramów w 2 tygodnie) nie jest trudne, ale wymaga albo potężnej motywacji, albo odpowiedniej suplementacji. To dlatego, że tłuszczu w brzuchu… nie widać na pierwszy rzut oka.

Tłuszczu z brzucha zwykle szacuje się mierząc obwód w pasie. Można to łatwo zrobić w domu z prostym centymetrem. Wszystko powyżej 102 cm u mężczyzn i 88 cm u kobiet, można traktować w kategoriach otyłości brzusznej. Spalenie tego tłuszczu jest o tyle trudne, że bardzo trudno jest spalić tłuszcz z jednego miejsca na ciele. Wie to każda z nas, która próbowała kiedykolwiek spalić brzuch robiąc aerobiczną szóstkę Weidera. Fakt – brzuch robi się twardszy, ale to przez wzmocnione mięśnie – tłuszczu z reguły pozostaje tyle samo. Nie znaczy to jednak, że sytuacja jest beznadziejna.

Istnieje rzeczywiście mało wiarygodnych strategi, które realnie oddziałują na tkankę tłuszczową w rejonie brzucha, bardziej niż inne obszary ciała, jednak nie znaczy to, że ich nie ma.

Oto 6 opartych na dowodach sposobów na spalenie tłuszczu z brzucha.

1. Nie jeść cukru… i unikać słodzonych cukrem napojów jak ognia

Rafinowany cukier jest bardzo niezdrowy. Badania wykazują, że ma wyjątkowo szkodliwe skutki dla zdrowia metabolicznego. Cukier to po połowie glukoza i fruktoza… przy czym fruktoza może być metabolizowana tylko przez wątrobę w jakimkolwiek znaczącym stopniu. Co to oznacza?

Kiedy jesz dużo rafinowanego cukru (czyli po prostu “cukru”) wątroba zostaje wręcz zalana fruktozą i jest zmuszona zmienić wszystko w tłuszczu!

Liczne badania wykazały, że nadmiar cukru, głównie z powodu dużych ilości fruktozy może prowadzić do zwiększonego odkładania się tłuszczu w brzuchu. Nic dziwnego – wszak z wątroby najbliżej właśnie do brzucha. Rozleniwiony organizm i wręcz ociekająca cukrem wątroba usuwają fruktozę zmienioną na tłuszcz w najbliższe możliwe miejsca. Niektórzy uważają, że cukier jest gorszy od narkotyków, o ogromnej ilości szkodliwych skutków dla zdrowia… w tym właśnie zwiększenie się tłuszczu z brzucha i zalanie wątroby tłuszczem, co prowadzi do insulinooporności i wielu problemów metabolicznych. Brzmi groźnie? Takie jest.

Uwaga, to może być dla wielu szokujące: Cukier w płynie jest nawet gorszy pod tym względem! Płynne kalorie nie zostają “zarejestrowane” przez mózg w taki sam sposób, jak stałe kalorii w postaci normalnego jedzenia. Efekt? Podczas picia napojów słodzonych cukrem, kończymy jedząc w sumie więcej kalorii! Nic dziwnego – czy wyobrażasz sobie, że mogłabyś się najeść Coca-Colą? Pewnie nie. A szklanka Coli ma ponad 100 kalorii! Badania wykazały, że napoje słodzone cukrem są połączone z 60% wzrostem ryzyka otyłości u dzieci… zastanów się więc zanim dasz dziecku słodzony napój.

Podejmij decyzję, aby zminimalizować ilość cukru w diecie i całkowicie rozważ wyeliminowanie słodkich napojów, bez tego nawet przeczytanie tysiąca artykułów jak spalić tłuszcz z brzucha nie pomoże. Usuń cukier, a spalanie tłuszczu z brzucha nie będzie miało swojego podstawowego wroga do dyspozycji 😉

Waga, do Coli lista się nie ogranicza – to też napoje słodzone cukrem (syrop glukozowo-fruktozowy to czysty cukier!), soki owocowe, różne napoje dla sportowców, a także kawę i herbatę z cukrem. Z pewnymi wyjątkami (np wywar z jagód Goji czy Acai, woda mineralna z grejfrutem i solą, tzw. Naturalny izotonik, czy niektóre odmiany herbaty z bambusa) nie powinno się słodkich napojów pić w ogóle.


PILNE:

 
 NIEZALEŻNY RANKING SUPLEMENTÓW NA ODCHUDZANIE 2017>>

Nasze czytelniczki schudły nawet do 17 kilogramów w 45 dni. Zobacz co jest teraz skuteczne.


Należy pamiętać, że nic z tego nie stosuje się do całych owoców, które są bardzo zdrowe i mają dużo błonnika, który zmniejsza negatywny wpływ fruktozy. Ilość fruktozy można uzyskać z owoców jest znikoma w porównaniu do tego, co można uzyskać z diety bogatej w cukier rafinowany. Swoją drogą… jeśli chcesz wyciąć całkiem z diety wszystkie pochodne cukru, trzeba czytać etykiety. Nawet żywności sprzedawana jako zdrowa żywność może zawierać duże ilości cukru.

2. Jedz więcej białka!

Białko jest najważniejszym makroskładników, jeśli chodzi o utratę wagi. Dziwne, bo utarło się je kojarzyć z kulturystami, czyli pozornie do odchudzania daleko. Zastanów się jednak – widziałaś kiedyś brzuch kulturysty? Skóra cienka jak pergamin, zero tłuszczu na brzuchu – kulturyści paradoksalnie są szczuplejsi od wychudzonych chłopców!

Wracając do białka – wykazano, że spożywanie dużej ilości zmniejsza łaknienie o 60%, zwiększa spalanie tłuszczu i metabolizm o dodatkowe 80-100 kcal dziennie. Nieźle jak na składnik jedzenia! Jeśli utrata masy ciała to twój cel, dodanie białka w diecie jest chyba jednym z najbardziej skutecznych sposobów aby to zrobić. Ba, nie tylko pomaga stracić … może również pomóc uniknąć ponownego tycia, jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się porzucić swoje wysiłki odchudzania. Istnieją również dowody, że białko jest szczególnie skuteczne przeciwko tłuszczowi z brzucha.

Jedno z badań wykazało, że ilość i jakość spożywanego białka była odwrotnie proporcjonalna do tłuszczu na brzuchu. Oznacza to, że ludzie, którzy jedli więcej i lepsze białko mieli znacznie mniej tłuszczu z brzucha. W innym badaniu w Danii wykazano, że białko, zwłaszcza proteiny zwierzęce, istotnie zmniejsza ryzyko przyrostu tkanki tłuszczowej brzucha w ciągu 5 lat. Słowem – jeśli jesz dużo białka jest mniejsza szansa, że przytyjesz w przyszłości. Badanie to wykazało również, że rafinowane węglowodany i oleje roślinne przyczyniają się do zwiększenia ilości tłuszczu z brzucha, ale owoce i warzywa już nie mają wpływu.

Podsumowując… jeśli chcesz spalić tłuszcz z brzucha dołóż starań, aby zwiększyć spożycie nieprzetworzonych jaj, dorzuć ryby, owoce morza, mięso, drób i produkty mlecznych. Są to najlepsze źródła białka w diecie.

Bonus: Zastanów się nad przyrządzaniem potraw w oleju kokosowym… niektóre badania wykazały, że 30 ml (około 2 łyżki) oleju kokosowego dziennie zmniejsza ilość tłuszczu na brzuchu.

  1. Wytnij węglowodanów z diety

Ograniczenie węglowodanów jest bardzo skutecznym sposobem, aby stracić tłuszcz. Potwierdzają to liczne badania. Kiedy ludzie rezygnują z węglowodanów, ich apetyt spada i tracą na wadze. Ponad 20 losowych badań klinicznych wykazało, iż dieta o niskiej zawartości węglowodanów prowadzi do 2-3 razy lepszych efektów odchudzających niż utrata masy ciała wśród diet niskotłuszczowych. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy grupy niskowęglowodanowe mogą jeść tyle, ile chcą, a grupy na diecie niskotłuszczowej mają głodową ilość kalorii! Jeśli zatem lubisz jeść, to wybierz dietę wysokotłuszczową i niskowęglodanową – będziesz mogła jeść więcej 🙂

Diety niskowęglowodanowe również prowadzą do szybkiej redukcji masy wody zalegającej pod skórą, dając przy tym natychmiastowe rezultaty… zasadnicza różnica w skali jest często postrzegana w ciągu kilku dni.

Wnioski niesione przez badania porównujące niskowęglowodanowej i niskotłuszczowej diety, pokazują, że diety o niskiej zawartości węglowodanów są szczególnie ukierunkowane na tłuszcze w brzuchu i wokół narządów i wątroby. Aby uzyskać ten efekt w zasadzie wystarczy ograniczyć białe pieczywo, (makarony, itp) . Powinno to być wystarczające, zwłaszcza jeśli trzymasz wysoki poziom białka w diecie.

Jednak jeśli chcesz schudnąć szybko, rozważ ograniczenie węglowodanów do 50g dziennie (wiemy, że to bardzo mało!). Twoje ciało wejdzie w stan ketozy, w którym organizm dosłownie spala sam siebie, zabija apetyt i Twoje ciało wykorzystuje wszystko co się da, żeby zrobić z tego paliwo – najczęściej właśnie tłuszcze. Jeśli więc chcesz wiedzieć jak spalić tłuszcz z brzucha w najbardziej skuteczny i radykalny sposób – ketoza, obok suplementacji green coffee jest odpowiedzią.

Warto zapamiętać: Badania wykazały, że diety o niskiej zawartości węglowodanów są szczególnie skuteczne w pozbyciu się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, wokół narządów oraz w wątrobie.

4. Jedz pokarmy bogate w błonnik

Błonnik pokarmowy togłównie niestrawny materiał roślinny. Często twierdzi się, że jedzenie dużo błonnika może pomóc w utracie wagi. To prawda – ale ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie włókna błonnika są sobie równe. Na masę mają wpływ tylko tak zwane “lepkie włókna błonnika“.

Są to włókna, które wiążą wodę i tworzą żel, który grubymi warstwami “siedzi” w jelitach. Nie na darmo mówi się, że owsianka “pęcznieje w brzuchu” – na pewno kiedyś czułaś ten efekt. Wydaje się, że zjadłaś niewiele, ale po kilkunastu minutach błonnik pochłania całą wodę i automatycznie odczuwasz to jako pełny brzuch.


PILNE:

 
 NIEZALEŻNY RANKING SUPLEMENTÓW NA ODCHUDZANIE 2017>>

Nasze czytelniczki schudły nawet do 17 kilogramów w 45 dni. Zobacz co jest teraz skuteczne.


Ten żel może znacznie spowolnić przepływ pokarmu przez żołądek i jelita cienkiego, spowalniając trawienie i wchłanianie składników odżywczych. Wynik końcowy to długotrwałe uczucie sytości i zmniejszenie apetytu. Badania wykazały, że dodatkowe 14 gramów błonnika dziennie prowadziło do zmniejszenia o 10% przyjmowanych kalorii i dało utratę masy ciała o 2 kg w ciągu 2 miesięcy.

W jednym z badań trwających 5 lat, jedzenie 10 gramów rozpuszczalnego błonnika dziennie spowodowało zmniejszenie o 3,7%, ilości tłuszczu w jamie brzusznej, ale z kolei nie miało żadnego wpływu na ilość tłuszczu pod skórą.

Cóż, wiemy już, że to właśnie tłuszcz w jamie brzusznej jest najniebezpieczniejszy. Do spalenia dodatkowego tłuszczu spod skóry można użyć np. diety niskowęglowodanowej wspartej naturalnymi spalaczami tłuszczu, takimi jak wspomniane Acai czy pochodne kapsaicyny – wpływ tych substancji na szybkie odchudzanie został wielokrotnie udowodniony.

Najlepszym sposobem, aby uzyskać więcej błonnika jest jeść dużo pokarmów roślinnych, takich jak warzywa i owoce. Rośliny strączkowe są również dobrym źródłem, a także niektóre zboża, takie jak owies. Następnie można także spróbować suplementów błonnika jak glukomannan. Jest to jeden z najbardziej lepkich włókien dietetycznych jakie istnieją, i wykazano, że może doprowadzić do utraty wagi w wielu badaniach klinicznych.

Warto zapamiętać: Istnieją dowody na to, że rozpuszczalny błonnik może prowadzić do zmniejszenia ilości tłuszczu z brzucha, co powinno spowodować znaczą poprawę zdrowia.

5. Ćwiczenia aerobowe są bardzo skuteczne w zmniejszaniu tłuszczu na brzuchu.

No cóż, nie ma wyjścia – ćwiczenia są naprawdę dobre. Jest to jedna z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, jeśli chcesz żyć długo, zdrowo i uniknąć choroby. Oczywiście wymienić wszystkie niesamowite korzyści dla zdrowia ćwiczenia jest poza zakresem tego artykułu, ale ćwiczenia rzeczywiście wydaje się być skuteczne w zmniejszaniu tłuszczu z brzucha.

Jednakże należy pamiętać, że nie mówię o ćwiczeniach brzucha! Redukcja miejscowa (utrata tłuszczu w jednym miejscu), jest praktycznie niemożliwe, i nawet robić nieskończone ilości brzuszków nie będzie można stracić tłuszczu z brzucha.

W jednym z badań, 6 tygodni treningu tylko mięśni brzucha nie miało wymiernego wpływu na obwód talii lub ilości tłuszczu w jamie brzusznej. Niemniej jednak, inne rodzaje ćwiczeń mogą być bardzo skuteczne.

Ćwiczenia aerobowe (jak chodzenie, bieganie, pływanie, itp) wykazano, że mogą dawać poważne redukcje tłuszczu z brzucha w licznych badaniach. Wykonywanie ćwiczeń prowadzi do zmniejszenia stanów zapalnych, poziom cukru we krwi i wszystkich innych zaburzeń metabolicznych związanych z otyłością centralną, czyli właśnie z tłuszczem wogół narządów w brzuchu.

Warto zapamiętać: Ćwiczenia mogą być bardzo skuteczne, jeśli próbujesz stracić tłuszczu z brzucha. Ćwiczenie ma również szereg innych korzyści dla zdrowia.

6. Dowiedz się dokładnie, co jesz! Czytaj etykiety!

Co jesz jest ważne. Prawie każdy to wie. Jednak – o dziwo – większość ludzi naprawdę nie mają pojęcia, co oni naprawdę jedzą.

Ludzie myślą, że jedzą dietę “wysokobiałkową”, “Low-carb” lub cokolwiek innego … ale mają tendencję do zawyżenia lub zaniżona drastycznie tego, co uważają, że rzeczywiście jedzą. Myślę, że dla każdego, kto naprawdę chce zoptymalizować swoją dietę, śledzenie, niemal co chwilę jest absolutnie niezbędne. To nie znaczy, trzeba ważyć i mierzyć wszystko do końca życia, ale robi to jakiś czas, np. przez kilka dni z rzędu może pomóc uświadomić sobie, gdzie trzeba dokonać zmian.

Może to być męczące, więc można złagodzić wpływ nadmiarowych kalorii zażywając owoce zmniejszające wrażliwość na przyjmowane niezdrowe posiłki – głównie są to dzikie, leśne owoce. Co ciekawe w skoncentrowanej postaci jako suplementy zdają się działać lepiej – organizm nie traci czasu i energii na trawienie tak niepotrzebnych elementów jak nasiona. Przykładowo dobrej jakości jagody brazylijskie są sprzedawane wyłącznie jako suplement w tabletkach.