Dlaczego ludzie tyją i jak zapobiec tyciu

Prosta prawda.

Głównym powodem dla którego ludzie stają się otyli jest bardzo prosta: Jeśli jesz więcej kalorii niż potrzebuje organizm na co dzień (zjawisko znane jako “brak równowagi energetycznej”), nadmiar kalorii zostanie zamieniony na tłuszcz. Jeśli chcesz zapobiec tyciu, musisz poznać dwie podstawowe przyczyny dlaczego ludzie tyją.

Jeśli ten brak równowagi energetycznej trwa przez okres czasu, w jego wyniku w organizmie odkłada się nadmiar tłuszczu i powoduje nadwagę lub otyłość. Trend przyrostu masy ciała waha się od osoby do osoby z powodu czynników genetycznych, takich jak wcześniej istniejących problemów zdrowotnych, ogólnego poziomu aktywności i problemów z poruszaniem skutkujących niższym spalaniem kalorii. Twój metabolizm dyktuje skuteczność kalorii które są przez Ciebie przyjmowane. Każdy człowiek ma swoje własne zasady na dzienne zapotrzebowanie kaloryczne zwane podstawową przemianę materii. Kiedy jesz więcej kalorii niż BRE wymaga nadmiar kalorii zostaje absorbowany jako tłuszcz i prowadzi do nadwagi. Pomyśl o kaloriach jak o środkach które wpływają na Twoje konto bankowe – wydatki i odpływy muszą być zrównoważone. Kiedy jesz i pijesz dużo kalorii z jedzenia i picia jest odkładanych na Twoim koncie – jak w banku. W przypadku, gdy nie spalasz kalorii skutecznie dodatkowe przychody zostają zapisane w postaci nadwagi ciała. Twoje komórki rosną i mnożą zyski, ale w tym przypadku efektem jest problem z nadwagą i tłuszczem.

Inne możliwe powody dlaczego ludzie tyją

Ważne jest, aby zauważyć, że istnieją inne przyczyny leżące u podstaw, które mogą przyczyniać się do skłonności do nadwagi lub z nadwagą. Istnieje kilka czynników, które prowadzą do przyrostu masy ciała, nad którą nie masz kontroli. Na przykład. Niektóre choroby mogą powodować choroby Cushinga, których efektem jest przyrost masy ciała. Pewnie narkotyki, takich jak sterydy i leki przeciwdepresyjne mogą powodować zwiększenie masy ciała. Istnieją inne podstawowe problemy, które często prowadzą do przyrostu masy ciała, takie jak genetyka czynniki środowiskowe problemy psychologiczne, brak aktywności fizycznej z powodu kontuzji lub choroby, zaburzenia odżywiania, takie jak i jedzenie w łóżku lub przed telewizorem(zaburzenia objadania).

Jak zapobiec tyciu

Historia jest prosta i taka sama niezależnie od przyczyny. Ograniczasz nadmierne jedzenie, w tym wszelkie niekontrolowane spożycie kalorii, zaczynasz kontrolować to co jesz i prowadzisz do zwiększenia poziomu aktywności fizycznej, co jest skutecznym sposobem dla każdego, aby osiągnąć i utrzymać zdrową wagę.