Jak zacząć odchudzanie z ustaleniem celów odchudzania. Działa na każdego!

Jeśli chodzi o utratę wagi największą przeszkodą 93% ludzi jest zbyt przestraszona i niepewna, aby rozpocząć. Oni po prostu nie mają pojęcia, od czego zacząć! Jeśli jesteś jednym z tych ludzi, to ten artykuł jest dla Ciebie!

Nie ma znaczenia, jeśli chcesz stracić 10 kg czy 50 kilogramów, rada podana w tym artykule jest uniwersalna i sprawdza się w każdym z tych przypadków.

Pierwszym krokiem do sukcesu w procesie utraty wagi jest, aby ustalić pewne cele. Cele powinny być stosowane w taki sam sposób jak znaki są stosowane na drogach. Jak bez znaku z miejscowościami nie masz pojęcia, gdzie się udać, bez celu nie masz pojęcia, ile pracy trzeba zrobić, aby rzucić wszystkie kilogramy.

Najpierw należy zadać sobie kilka pytań.

  1. Ile masy chcesz stracić
  2. Co i jak długo będziesz musiała robić, aby to osiągnąć ?

Następnie należy napisać odpowiedzi na te pytania na kartce papieru. Ach tak, zanim zapomnę chciałabym powiedzieć, że spisanie swoich celów jest jednym z pewnych sposobów, aby upewnić się, że nigdy o nich zapomnieć! To jeden z podstawowych punktów które musisz spełnić by zacząć odchudzanie.  Zapisz swoje cele utrata masy ciała na kawałku papieru, wykonaj kopie tego dokumentu i dołącz kopie w każdym miejscu, w którym możesz na nie trafić. Upewnij się, nie zapomniałaś, aby wkleić ten artykuł na swojej lodówce i kuchni, gdyż wiadomo jak to jest w tych miejscach, demon zwany pokusa stara się zniszczyć Twoje wysiłki, aby schudnąć ! Kartka będzie Ci przypominać, do czego dążysz. Ustalenie celów nie wystarczy gdyż musisz wiedzieć, że powinnaś dążyć do ustanowienia realistycznych celów. Jeśli masz cel utraty 20 kilogramów w 6 tygodni lub w miesiąc, to się nie stanie. Ustawianie nierealistyczne celów dla Ciebie, jest równoznaczne ze zniweczeniem efektów takiego odchudzania. Nie uda się to, a Ty zrazisz się do tej metody i nie spróbujesz jej ponownie.

Poprzez ustalenie realistycznych celów odchudzania, nie zaznasz rozczarowania i frustracji podczas odchudzania. Idealnie powinnaś podejść do tego tak, że nie ważne co robisz, będziesz mogła stracić nie więcej niż 1-2 kilogramy tygodniowo. Tak więc stwórz swoje cele odpowiednio. Jeśli chcesz schudnąć trzydzieści kilogramów potrwa co najmniej sześć do siedmiu miesięcy i nic tego nie zmieni. Jeśli masz taką nadwagę, to oznacza to, że przez lata nie dbałaś o siebie odpowiednio – musisz odpokutować swoje zaniedbania. Świat jest w tej kwestii sprawiedliwy i nie ma dróg na skróty. Zacznij od ustalenia małych i osiągalnych celów dla siebie, tak, że po osiągnięciu ich poczujesz się bardziej pewna siebie, aby iść do przodu. Jest to największy sekret udanej utrata masy ciała!