Metoda na szybką utratę wagi – przestań się okłamywać!

Metoda na szybką utratę wagi w stuprocentowo skuteczny sposób

Jeszcze nie została odkryta i istnieje wiele metod, ale ich skuteczność zależy od wielu czynników, w tym najważniejszego – Twojego organizmu i tego, co się z nim działo przez całe Twoje życie. Jest więcej problemów wyrządzonych przez nadwagę, nie tylko urażona duma, ale teżwielu innych poważnych chorób wynikających z otyłości.

Chociaż istnieje wiele metod, i każda z nich stara się sprawiających wrażenie działających bardzo szybko i udaje, że to metoda na szybką utratę wagi,  są ogromne różnice w stopniu, w jakim każdy widzi rezultaty. Odchudzanie może być spowodowane wieloma powodami – ze względów wizerunkowych, powodów zdrowotnych (obecnych lub tych, których się obawiasz, np. zawał serca), ale niezależnie od przyczyny, należy upewnić się, że robisz to dla swojej własnej korzyści, a nie kogoś innego.

Szybka utrata wagi bez ćwiczeń i diety? Nie wierz w to!

Wielu ludzi zapomina, że wiele czynników, które muszą być zawarte w każdym programie odchudzania to ilość aktywności fizycznej którą włączasz do programu oraz jedzenie – co, kiedy jest spożywane i jak często. Wiele osób ma nierealistyczne oczekiwania odnośnie tego o ile waga powinna spaść co miesiąc, ale bolesna i trudna prawda na temat odchudzania jest taka, że utrata masy ciała nie powinna być szybka, bo dzięki temu odchudzanie może mieć poważny wpływ na zdrowie. Aby stracić realnie kilogram wagi każdego tygodnia wszystko co musisz zrobić to zmniejszyć spożycie żywności lub wykonywać ćwiczenia – wystarczy stracić 500 kalorii dziennie.

500 kalorii dziennie to około 120 gram makaronu lub ryżu, albo dwie kajzerki. To naprawdę niedużo!

Dlaczego jesz za dużo

Zbyt wielu ludzi spożywa duże ilości niezdrowej żywności, bo lubią jeść, ale nie ma potrzeby, aby zmuszać się do jedzenia paszy i kiełków tylko dlatego, że wydaje się to nam zdrową dietą. Emocje mają wiele do czynienia z przyrostem masy ciała wielu osób (kobiety częściej, choć nie wyłącznie) ponieważ kobiety podświadomie zaczynają jeść więcej, kiedy czują się przygnębione, niechciane lub po utracie ukochanego. Problem polega na tym, że nadwaga jest przyczyną wielu groźnych dla życia schorzeń, takich jak cukrzyca, choroby serca i nowotwory. Dlatego jedzenie więcej nie jest żadnym rozwiązaniem, bo przez to czujesz się jeszcze gorzej, jeszcz coraz więcej kończysz na łóżku, z którego musi Cię wyciągać helikopter. Przez dach. Nie tędy droga. Trzeba przyjąć rozsądne i dorosłe założenia i trzymać się planu.

Uświadomienie sobie przyczyny otyłości pierwszym krokiem w metodzie szybkiej utraty wagi

Jednym z pierwszych kroków w szybkiej utracie wagi jest ocena, dlaczego spożywasz nadmierne ilości jedzenia, gdyż może to być klucz do kontroli wagi w perspektywie długoterminowej. Musisz sobie uświadomić, że masz nadwagę bo za dużo jesz i za mało się ruszasz i taka postawa trwała od dłuższego czasu. Musisz to zaakceptować. Nic z tym nie zrobisz jeśli będziesz to negować. Tego typu postawa jest dobra dla Ciebie we wszystkich dziedzinach życia, pod warunkiem że osoba jest w pozytywnym nastroju. Utrata masy ciała da Ci więcej energii i pozwala nam realizować zadania, przy okazji dodatkowe kilogramy znikną, bo będziesz naturalnie bardziej aktywna co może prowadzić do poprawy pewności siebie. Widzisz do czego zmierzam?Jeśli chudniesz to spirala sama się nakręca – jesz mniej, więcej robisz, jesteś bardziej pewna siebie, chudniesz jeszcze bardziej. Wiele programów na szybką utrate masy ciała nie mówi o tym, bo to podejście naprawdę testuje osoby, które ich używają, i nie jest łatwo przyznać się przed sobą, że Twój wygląd zawdzięczasz tylko i wyłącznie sobie ale bariera bólu nie trwa długo, a gdy raz to zrobisz i wytrwasz, całe Twoje życie odmienia się na lepsze.