Motywacja: odchudzanie w ciągu najbliższych 24 godzin.

Ok, przyznajemy, dla niektórych może być motywacją do ciężkiej pracy, gdy patrzysz w lustro i widzisz, że nadmiar tłuszczu nosisz wokoło brzucha przy wszystkich znajomych i wygląda to obleśnie. Pytanie, czy łatwo się za to zabrać. Sama motywacja do odchudzania nie wystarcza.

Pewnie wiesz o tym doskonale. Każdy wie, że aby schudnąć trzeba jeść zdrowo i ćwiczenia co najmniej 3 do 4 razy w tygodniu. Niestety nie tak łatwo przekuć to w praktykę i zacząć odchudzanie. Dlaczego? Bo nie widzisz codziennie, że chudniesz. I nie zobaczysz, nie ma na to szans. Tak działa biologia. Patrzysz na siebie codziennie. Zauważ, że wydaje nam się, że nie zmieniamy się wcale, dopóki nie zobaczymy swoich zdjęć sprzed kilku lat. Szok! Niemożliwe, kiedy to się stało?

Brak motywacji wydaje się być duży problem, jeśli chodzi o odchudzanie.

Dwa z głównych wymówek jakie większość ludzi używa, gdy chodzi o ćwiczenia są czas i „myślę, że to zbyt trudne i nie dam rady”. Każdy ma życie wypełnione pracą i przyjaciółmi, trzeba czasem wpaść do rodziny i jeszcze potrzebny jest czas na robienie innych zajęć. W sumie kończy się tak, że te wszystkie rzeczy wykluczają naszą zdolność do wykonywania ćwiczeń i trzymania się diety i żadne porady jak zacząć odchudzanie nie wystarczą. Zauważ jednak, że znajdujesz czas, żeby je czytać….czy to nie oszukiwanie siebie? Ten artykuł czyta się 7 minut. W tym czasie można przebiec kilka kilometrów!

Jednocześnie trzeba zapytać, co jest ważniejsze, o swoich celach odchudzania i dlatego konieczne jest, aby wykroić trochę czasu na ćwiczenia, kiedy to konieczne. Nikt nie przechodzi tego inaczej – każdy musi poświęcić coś aby móc chudnąć! Nie jesteś najbardziej zajętą osobą na świecie, uwierz. Ta zgrabna laska którą minęłaś w drodze do pracy prawdopodobnie wstała o 5 rano, żeby pobiegać przed swoją pracą.

Dwupunktowy plan na motywacje w odchudzaniu – jak zacząć i wytrwać

motywacja do odchudzania

Pierwszą rzeczą, jeśli dopiero zaczynasz ćwiczenia na odchudzanie, jest by zdać sobie sprawę, że każdy rodzaj aktywności fizycznej jest dobrym punktem wyjścia. Nie musisz dołączyć do lokalnej siłowni i spędzić wiele godzin pracy na co dzień nad swoją sylwetką (i nawet jest to niewskazane). Wystarczy zacząć codzienny spacer – to dobry punkt wyjścia, gdyż jesteś w ruchu i zwiększa się Twój metabolizm spalania tłuszczu. To powoduje, że wzrasta Twoja motywacja, odchudzanie przychodzi łatwiej i masz lepsze samopoczucie. Wiele ćwiczeń można zrobić w domu i wokół domu i nie trzeba spędzać godzin robiąc je. Rób to na co znajdziesz czas, cokolwiek, byle więcej niż do tej pory, a jak zaczniesz schudnąć, zaczniesz być bardziej zgrabna i czuć się fizycznie lepiej zaczniesz sama naciskać na trochę trudniejsze aktywności, aby swój cel odchudzania uzyskać szybciej, bo będziesz już widziała efekty.

Innym sposobem, aby utrzymać motywację do ćwiczeń jest zmienić swoją rutynę co tydzień lub dwa. Robienie tego samego w kółko staje się nudne i prowadzi wielu do powrotu do utraconej wagi gdyż stopniowo tracą zainteresowanie z ich wybranego programu. Włączenie różnych rodzajów ćwiczeń do swojej codziennej rutyny utrzymuje również koncentrację i powoduje, że zaczynasz się czuć dobrze o tym, co chce osiągnąć. Rzeczą do zapamiętania jest to, że nie ma znaczenia fizyczna utrata tłuszczu w tej pierwszej fazie, jeśli chodzi o utratę wagi, musisz robić to, co działa dla Ciebie. Jeśli czujesz się lepiej i wydaje Ci się, że wyglądasz lepiej – to wystarczy do zmotywowania Cię na dłuższy okres. Manipulacja dietą działa na tej samej linii. Istnieją setki, jeśli nie tysiące zdrowej żywności do wyboru, jeśli chodzi o utratę wagi. Nie pięć czy dziesięć, ale tysiące sposobów, aby przygotować jedzenie i smaczne posiłki, które pozostawiają nawet najbardziej wybrednych zjadacze szczęśliwymi. Nawet bardziej delikatne i niewyszukane pokarmy szybko i łatwo mogą być doprawione mnóstwem ziół i przypraw. Nie patrz na dietę jako rodzaj kary za nadwagę. Potraktuj to jako okazję, aby dowiedzieć się o przygotowanie zdrowych posiłków, które są również smaczne

Najlepszym motywatorem w każdym programie utraty tłuszczu jest zabawa i zobaczenie wyników. Jak widzisz, że swoje cele utrata masy ciała są spełnione to jest łatwo stosować się do programu który wybrałaś, by utracić masę o której zrzucenie walczysz.