12 sposobów na oczyszczanie organizmu z toksyn

Słyszymy tak wiele o oczyszczeniu i zastanawiamy się, ile w tym jest prawdy i jak skuteczne może to być.

Właściwe oczyszczanie organizmu z toksyn lub wprowadzenie właściwych nawyków żywieniowych które w naturalny sposób odtruwają organizm może naprawdę pomóc Ci osiągnąć niesamowite korzyści zdrowotne. Założenia tego prostego programu detoks powinny zostać włączone do zdrowego stylu życia w celu uzyskania najlepszych wyników.

Zobacz jak prostymi sposobami oczyścić toksyczny organizm.

 

Oprócz skupienia się na żywności, którą jesz i właściwego wykonywania ćwiczeń, istnieje wiele innych elementów które powinnaś włączyć do swojego trybu życia żeby odtruć organizm. Nie tylko dieta wpływa na odtruwanie organizmu, ale istnieją inne proste i bardzo skuteczne sposoby, aby to zrobić. Przyjrzymy się z 28 najprostszym, najbardziej naturalnym i bez wątpienia najbardziej skutecznym sposobom na usunięcie złych toksyn.

Zaletą każdego z nich jest to, że są przyjemne i nie wymagają wyrzeczeń!

1. Wymień jeden posiłek w ciągu dnia na detoksykujące smoothie

Choć, tak jak każdy, nie masz pewnie chęci, by uciekać się do ekstremalnych środków,  istnieje kilka pomysłów, które mogą zdziałać cuda, nawet bez drastycznego zmieniania Twojej codziennej rutyny. Jeśli chodzi o naturalnie oczyszczanie organizmu w dużej mierze pomocne może być zastąpienie jednego posiłku dziennie na detoksykujące smoothie.To nie jest ekstremalne i nie spowoduje żadnych szkód, ale może to być wyjątkowo skuteczne w pozbyciu się substancji, których organizm nie potrzebuje.

To ważne, aby nie podążać za modą do przyjmowania bardziej ekstremalnych środków i zdecydować się na zaczęcie od smoothie, który wykorzystuje naturalne składniki w ich najlepszej formie.

Zamiast przechodzić na skomplikowane mikstury lub chemicznie wzmocnione smoothie, wystarczy zwrócić się do naturalnych produktów, które będzie Ci pomagały przeprowadzić prawidłowo oczyszczanie organizmu z toksyn. To może pomóc nie tylko z utratą masy ciała, ale również z zachowaniem pracy układu trawiennego w prawidłowej formie.

Przejście na smoothie jako jeden ze swoich codziennych posiłków to świetny sposób, by rozpędzić swój metabolizm i wrzucić wyższy bieg w pracy układu trawiennego. Możesz zauważyć, że zyskujesz naturalną energię, że czujesz się lepiej, częściej się cieszysz – to tylko niektóre z objawów naturalnego przebudzenia metabolizmu w wyniku picia smoothie.

Dobry przepis na smoothie zawiera naturalne i zdrowe składniki, które będą promować trawienie, pomogą wykonać oczyszczanie organizmu w sposób regularny i naturalny.

Zielony koktajl smoothie

• 1 szklanka kapusty lub zielonej sałaty solidnie zapakowane, łodygi usunięte, grubo posiekane (100 gram). Można dać szpinak zamiast tego, sprawdzi się też rukola.
• 1 zielone jabłko, grubo posiekane
• 1 dojrzały banan
• 1/2 filiżanki natki pietruszki – najlepiej świeżej, ale sprawdzi się też mrożona.

Połącz kapustę, jabłko, banana, pietruszkę i 2 i 1/4 szklanki wody w blenderze; blenduj, aż uzyskasz gładką masę.

Jeśli mieszanka jest zbyt gęsta, dodaj trochę więcej wody.

detox smoothie

2. Zwiększ ilość żywności ekologicznej, jeśli to możliwe:

Chociaż nie trzeba jeść tylko ekologiczne, istnieją pewne pokarmy, gdzie jest to konieczne. Lista żywności znana jako “Parszywa dwunastka” zawiera listę produktów, w których pestycydy i konserwanty mogą gromadzić się w ilościach niemożliwych do usunięcia podczas mycia,  i dlatego powinny być spożywane tylko w formie ekologicznej.

Zasadą jest, że na ogół jeśli jesz skórkę lub zewnętrzną część owoców lub warzyw, wtedy naprawdę powinnaś zdecydować się na organiczne odmiany. Truskawki, jabłka i pomidory to dobre przykłady rodzajów żywności, w której ekologiczność naprawdę ma znaczenie – wystarczy przypomnieć niedawne zatrucia truskawkami od chemikaliów.

Pamiętaj – jeśli Twoje truskawki wytrzymują w lodówce dłużej niż pół dnia – prawdopodobnie były pryskane!

Po wybraniu odpowiednich żywności ekologicznej unikasz toksyn, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Jest to prosty sposób odtruwa organizmu i wszystko to sprowadza się do  dokonywania dobrych wyborów w sklepie spożywczym.

Bądź sumienna dokonując zakupów, naprawdę liczy się czytanie etykiet i pobyt z dala od produktów, które mogą cię skrzywdzić. Dokonując zdrowych wyborów w dziale warzywnym ogromnie pomagasz swojemu ciału pozbyć się toksyn.

organiczny

3. Zafunduj sobie dobry i intensywny masaż

Mamy tendencję do myślenia, że masaż relaksujący to luksus, co oczywiście może być w niektórych przypadkach prawdą. Chociaż jednak często jest to duży wydatek i zdaje się być tylko rodzajem snobizmu, to okazuje się być też dobrym sposobem odtruwa organizm.

Warto więc pozbyć się uprzedzeń i skorzystać z tej, jednej z najbardziej przyjemnych, opcji na oczyszczenie ciała z toksycznych substancji. Zwłaszcza, że przy dzisiejszej konkurencji, wcale nie musi to być drogie!

Jeśli jesteś zainteresowana pozbyciem się toksyn w organizmie, to koniecznie trzeba uzyskać dobry intensywny masaż, który koncentruje się w dużym stopniu na punkty nacisku w organizmie. Typowy masaż szwedzki jest dobry, ale coś bardziej intensywnego i skoncentrowanego jak masaż sportowy może działać jeszcze lepiej.

Masaż dostaje się wgłąb tkanki mięśniowej i wyciska toksyny z powrotem do krwioobiegu. Po naciśnięciu tych punktów nacisku miejsca, gdzie toksyny mają tendencję do osiadania stają się mniej podatne na to zjawisko.  Pomaga to w naturalnym detoksie ciała i pozbyciu się substancji, które psują nam zdrowie.

Upewnij się jednak, że masz do czynienia  z zarejestrowanym masażystą i że wiedzą oni, co robią, jeśli chodzi o pozbawienie organizmu z toksyn.

Doprowadź masaże do poziomu zwykłego przyzwyczajenia i poczujesz bardzo pozytywny wpływ z tej aktywności, znacznie wykraczający poza prosty relaks w trakcie zabiegu.

4. Pij dużo więcej wody:

Nawet jeśli uważasz, że jest pijesz wystarczające ilości wody w ciągu dnia, aby oczyścić ciało z toksyn należy przenieść dawkę na zupełnie nowy poziom. Jeśli jest jedna rzecz, która pomoże łatwo i naturalnie spowodować detoksykację ciała, to zdecydowanie jest to picie ogromnych ilości wody. Mamy tendencję do myślenia, że ​​pijesz dość dużo, podczas kiedy naprawdę w większości musimy zwiększyć nasze spożycie drastycznie.

Woda może pomóc, aby wypłukać system naturalnie, ale tylko jeśli picie dużej ilości doprowadzisz do rutyny. Odpowiednie spożycie wody może odbijać się w jaśniejszej skórze, prawidłowo funkcjonujących narządach i bardziej skutecznemu krążeniu, pracy układu oddechowego i układu pokarmowego. Więc ta jedna prosta substancja może zaoferować bardzo pomocne dla całego naszego ciała właściwości.

Zapomnij o wszystkich zasadach, które były wpajane przez lata o tym ile wody jest wystarczająco. Osiem szklanek to minimum, więc nadszedł czas, aby znacznie zwiększyć spożycie jeśli chcesz najlepszych korzyści dla zdrowia. Woda powinna być twoim najczęściej wybieranym napojem.

5. Wymień poranną kawę na zieloną herbaty:

Trochę kofeiny jest w porządku, ale bądź ostrożna i sprawdzaj lepiej, jak dużo wypijasz w ciągu dnia lub tygodnia.

Choć od czasu do czasu filiżanka kawy jest w porządku, jeśli jesteś w czasie odtruwania organizmu, możesz chcieć ograniczyć trochę spożywane dawki.

Zielona herbata oferuje ważne przeciwutleniacze, których nasz organizm potrzebuje w najbardziej naturalnej postaci. Oferuje ona też niewielki zastrzyk kofeiny, który rano zadziała na Ciebie podobnie jak kawa. Więc jeśli zdecydujesz się zastąpić poranną kawę filiżanką zielonej herbaty możesz  jeszcze dostać zastrzyk kofeiny – przy zachowaniu zdrowotnych właściwości.

Przełączyć się z kawy, zielonej herbaty

6. Więcej się ruszaj i ćwicz – chociaż nawet tylko trochę

Wszyscy wiemy, że ćwiczenie jest istotnym elementem prawdziwie zdrowego stylu życia i że pomaga w utracie wagi, ale jest też wiele więcej niż tylko to!

Jeśli chodzi o naturalnie i skutecznie oczyszczanie ciała, ćwiczenia mogą być świetnym rozwiązaniem, aby wspomóc organizm w tej kwestii.
Choć wiele osób nie myśli o ćwiczeniach w ten sposób, to może być to, co dramatycznie pomaga w procesie oczyszczania.

Kiedy ćwiczysz nie tylko pomagasz organizmowi zrzucić tłuszcz i nadwagę, ale również pomaga pozbyć się toksyn, które zalegają w mięśniach i komórkach tłuszczowych.

Pot, oddech i ruch pomagają organizmowi w celu osiągnięcia sprawności, ale także pozbyć się złych i potencjalnie szkodliwych substancji, które zostały zbudowane na przestrzeni czasu.

Jeśli zdecyduje się na uczynienie z ćwiczeń regularnej funkcji w swoim życiu, to można pomóc organizmowi w procesie oczyszczającym w sposób regularny. Więc warto pocić się na siłowni, nie tylko dlatego, że sprawia to, że ​​czujesz się dobrze i uwalnia najlepsze hormony, ale także dlatego, że może pomóc w naturalny sposób oczyszcic ciało w tym samym czasie

7. Spróbuj akupunktury

Jest to jedna z najlepszych form oczyszczania, ale niewielu z nas wie o tym. Akupunktura jest częścią medycyny holistycznej, która mogą pomóc w naturalny sposób leczyć niektóre z największych problemów zdrowotnych, a także pomaga oczyścić wszelkie blokady i złogi toksyn w organizmie.

Akupunktura to jeden z filarów medycyny wschodniej, stosowana do leczenia niemal wszystkiego, od problemów z płodnością, przez urazy kości i mięśni.

Holistyczne podejście akupunktury pozwala odblokować miejsca, w których zalegają toksyny – dzięki czemu możesz oczyścić swój organizm w sposób, który inaczej byłby niemożliwy do wykonania.

akupunktura

8. Jedz więcej błonnika w jego najbardziej naturalnej postaci:

Prawdopodobnie słyszeliście to raz po raz, że trzeba jeść więcej błonnika w diecie. Nie tylko jest to częścią zdrowej diety, która przyczyni się do utraty wagi, ale jest również ważnym sposobem na oczyszczanie organizmu w jego najbardziej naturalnej postaci.

Włókno może stanowić doskonałe uzupełnienie dla wielu potraw, a oczyszczanie jest tylko jednym z nich.

Nasze ciała, a zwłaszcza nasz przewód pokarmowy, mają tendencję do magazynowania substancji, które pojawiają się w nim często.  Mogą to być toksyny, konserwanty od pokarmów, które jemy, lub po prostu odpady, które nie są odpowiednio utylizowane przez organizm. Niezależnie od przyczyny, końcowy wynik jest zawsze taki sam – czujemy się duzi, ociężali, niezwykle zmęczeni, a dodatkowo wynikają z tego problemy zdrowotne.

Po wprowadzeniu odpowiedniej porcji błonnika w diecie, pomagamy utrzymać układ trawienny w prawidłowym działaniu. Oznacza to, że wszystkie toksyny, nadmierne odpady i złogi, będą usuwane dużo szybciej z jelit. Czujesz się zdrowsza i twój proces trawienny działa w taki sposób, że odczuwasz komfort i poprawę samopoczucia.

Istnieje wiele suplementów błonnika, ale należy starać się jeść w sposób naturalny w miarę możliwości. Świeże owoce i warzywa, fasola i rośliny strączkowe i pełnoziarniste są doskonałym źródłem błonnika.

Jeśli to nie wystarcza, można się wspomóc suplementami – na przykład tym rewelacyjnym produktem na detoksykację.

Zacznij powoli, aby uniknąć negatywnych skutków, poczujesz szybko, jak zmienia się reakcja Twojego organizmu – zaczyna on regularnie domagać się wypróżniania 😉

Skrzynka detox

9. Spróbuj postu na czczo przez dzień lub dwa:

Nie musisz iść do ekstremalnych środków, tak jak wiele programów oczyszczania nakazuje Ci zrobić. Wystarczy być na czczo przez dzień lub dwa i zastąpić żywności naturalnymi sokami z owoców i warzyw.

Nie musisz robić tego często, ale jeśli bedziesz pościła raz na kilka miesięcy – opłaci się to z nawiązką.

Kiedy dajesz swojemu ciału szansę na odpoczynek o tym charakterze, to ma czas na regenerację i odmłodzenie się.  Narządy nie muszą być skoncentrowane na trawieniu jedzenia i muszą koniecznie znaleźć źródło energii – robią to spalając wszystko to, co zalega w jelitach – czyli właśnie toksyny których chcemy się pozbyć.

Będziesz zaskoczona, jak wiele naturalnej energii czujesz i o jak wiele lepiej czujesz się potem.

10. Śpij więcej każdej nocy

Można spojrzeć na sen jako luksus, ale jest on ważnym elementem zdrowego stylu życia. Bez odpowiedniego snu można przybrać na wadze, może być zaatakowany system odpornościowy, i oczywiście brakuje naturalnej energiię. Brak snu jest niestety zbyt powszechny, przez co wpływa też na zakwaszenie organizmu.

Gdy staramy się o 7-8 godzin snu każdej nocy dajesz swojemu ciału szansę na odpoczynek i regenerację. To nie jest luksus, ale konieczny czas na odbudowanie organizmu, aby kolejnego dnia był gotowy do pracy na pełnych obrotach.

sen

11. Unikaj toksycznego środowiska

Niektóre toksyny są dość oczywiste do zidentyfikowania, gdy tylko jesteśmy w ich obecności. Kiedy można poczuć obecność substancji, które są niezdrowe – powinnaś szybko stamtąd uciekać.

Toksyny środowiskowe mogą wahać się od smogu (Kraków!) i niskiej jakości powietrza aż po bierne palenie. Każdy typ chemiczny spalin, takie jak te, które mogą pochodzić z fabryki nigdy nie są dobre dla ciebie. Jeśli coś nie pachnie dobrze, to są szanse, że nie robi też absolutnie nic dobrego dla organizmu.

To naturalna reakcja obronna organizmu – traktuje takie zapachy jako nieprzyjemne!

smog

12. Stosowanie probiotyków, aby pozbyć się złych bakterii i otrzymać dobre

Być może słyszeliście coś o  probiotykach a może niewiele, ale te potężne substancje pomagają w naturalny sposób eliminować złe bakterie w organizmie. Wiedząc, że działają one w ten sposób, nadszedł czas, aby sprawić, by probiotyki  zaczęły pracować dla Ciebie.

Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać:

• Prawdopodobnie słyszałeś o obecności probiotyków w niektórych środkach spożywczych, takich jak jogurty. – to właśnie te bakterie

• W swojej naturalnej postaci, probiotyki są to naturalne i dobre bakterie, które pomagają regulować i zrównoważyć bilans organizmów.

• Najbardziej potrzebujące probiotyków miejsce jest w układzie pokarmowym, gdzie szkodliwe bakterie i inne drobnoustroje mogą rosnąć w miarę upływu czasu.

 

Jeśli artykuł Ci się spodobał – udostępnij go na Facebooku! Dzięki temu inni też dowiedzą się, jak oczyścić organizm z toksyn.