Płatki owsiane na odchudzanie – jedz owsiankę i chudnij

Płatki owsiane – w dzieciństwie znienawidzone przez wszystkie dzieci, w okresie dorosłości stają się jednym z ulubionych przysmaków kulturystów i kobiet dbających o szczupłą sylwetkę.

Popularna owsianka w różnych formach jest podstawowym składnikiem diet odchudzających, z naciskiem na pożywne śniadanie. Ujawniamy, dlaczego to właśnie płatki owsiane są jednym z najlepszych wyborów dla wszystkich którzy chcą schudnąć.

Płatki owsiane mają sporo kalorii – ale właśnie takich, jakie musisz jeść by schudnąć

Płatki owsiane to w zasadzie prawie wyłącznie węglowodany – stąd są dość kaloryczne. 100 gram takich płatków zawiera 366 kalorii, czyli mniej więcej tyle co 100 gram makaronu czy ryżu. Owsianka jest jednak nieporównywalnie lepszym wyborem do diety odchudzającej.

Dlaczego?

Sekret tkwi w rodzaju węglowodanów w owsie i zachowaniu się tych płatków w zetknięciu z cieczą, np mlekiem lub wodą.


PILNE:

 
 NIEZALEŻNY RANKING SUPLEMENTÓW NA ODCHUDZANIE 2017>>

Nasze czytelniczki schudły nawet do 17 kilogramów w 45 dni. Zobacz co jest teraz skuteczne.


Owsianka na odchudzanie – brat i siostra!

W skład płatków owsianych wchodzi aż kilka procent błonnika – niezbędnego do prawidłowej pracy obciążonego przez dietę odchudzającą organizmu. Dodatkowo węglowodany zawarte w nich to najlepszy rodzaj – węglowodany złożone.

Jak wiecie już zapewne, znacznie wolniej i stabilniej oddają one energię do organizmu. Co to oznacza w praktyce? Jeśli zjesz pączka, to jesteś najedzona bardzo krótko – cukry proste dają Ci chwilowy zastrzyk energii, jednak już po pół godziny masz ochotę na kolejny posiłek – i to wszystko przy kaloryczności pączka sięgającej 500-600 kalorii!


Płatki owsiane wspomagają odchudzanie przez wolne oddawanie energii

Płatki owsiane na odchudzanie działają inaczej. Popularna owsianka nasiąka wodą, mlekiem lub jogurtem i zaczyna ważyć stosunkowo dużo – tak, że po zjedzeniu masz uczucie pełnego brzucha. Nie na darmo mówi się, że owsianka “puchnie w ustach”. Gdy już trafi do organizmu, jest trawiona bardzo długo. Ty odczuwasz to jako stabilny stan najedzenia, trwający nawet kilka godzin. W efekcie po kolejny posiłek sięgasz dopiero po południu!

Jednocześnie nie masz się co martwić o witaminy i składniki odżywcze – warto jednak połączyć w tym celu płatki z owocami (świeżymi lub suszonymi).

W efekcie odchudzanie z płatkami owsianymi powoduje, że jeszcze de facto jeden – dwa posiłki mniej, bez strat dla zdrowia.

To cała tajemnica owsianki przy odchudzaniu – sprawia, że lepiej się czujesz i mniej jesz.

A jeśli nie odpowiada Ci smak, możesz połączyć płatki owsiane z suszonymi owocami, jogurtem naturalnym, orzechami czy kakao – co wolisz!

Niektórzy dodają do owsianki mleko i jajka – dzięki temu uzyskują zwierzęce, wolno trawione białko, co dodatkowo obniża apetyt na słodycze i pozwala ochronić mięśnie.

Taki zestaw to jedno z najlepszych śniadań jakie osoba odchudzająca może sobie wyobrazić.

Tylko pamiętajcie – w miarę możliwości zamiast przetworzonych płatków błyskawicznych kupcie te normalne, długo gotowane – mają dużo więcej witamin.


PILNE:

NIEZALEŻNY RANKING SUPLEMENTÓW NA ODCHUDZANIE 2017>>

Nasze czytelniczki schudły nawet do 17 kilogramów w 45 dni. Zobacz co jest teraz skuteczne.