Co zrobić, żeby szybko schudnąć.

Co zrobić, żeby szybko schudnąć – pytanie stare jak świat, odpowiedzi na nie próbowało udzielać wielu trenerów i filozofów żywienia. Czy jednak jest jednoznaczna odpowiedź? Gdyby była, nie musiałabyś jej szukać – zostałabyś nauczona w szkole.

Czasami nie chodzi o to CO zrobić, żeby schudnąć szybko – tylko JAK to robić.

Myślisz, że to wszystko jedno? Z pewnością powinnaś przeczytać ten artykuł.

Co zrobić, żeby szybko schudnąć 5 kg? Mniej jeść!

Podstawowa sprawa, o której czytałaś już 500 razy? Pewnie tak, pytanie tylko, czy stosujesz się do tego i czy robisz to dobrze?

W przykazaniu “mniej jeść” nie chodzi o ilość! Nie masz chodzić głodna! Wyobraź sobie, że nie liczy się masa posiłku, tylko ilość energii w nim zawarta. Jeśli jesz warzywa, to masz pełny brzuch, ale większość tego co zjadłaś to czysta woda, witaminy i mikroelementy. Należy unikać jedzenia rzeczy energetycznych – tj. Węglowodanów i niezdrowych tłuszczów. Musisz sobie uświadomić, że żeby szybko schudnąć wręcz POWINNAŚ być najedzona. Dlaczego? Bo kiedy masz brzuch pełen warzyw i białka, zwyczajnie nie masz ochoty na inne posiłki, bo nie jesteś w stanie ich zmieścić.

Dlatego podstawową zasadą nie powinno być “mniej jeść”, tylko “jeść dużo – ale produktów ubogich w energię

Co zrobić żeby szybko schudnąć – ćwiczenia do kresu wytrzymałości!

Kolejna bzdura, która nie tylko jest nieprawdziwa, to dodatkowo niebezpieczna.

Organizm ma swoją wytrzymałość fizyczną, jeśli ją przekroczysz, to złapiesz kontuzję, wyczerpiesz wszystkie składniki odżywcze w mięśniach, przez co cały organizm ucierpi. Nie tylko grozi to złamaniami, skręceniami i pobytem w szpitalu, ale ma też wpływ na Twój wzrok, wygląd skóry, samopoczucie i zdolność do wykonywania czynności wymagających myślenia. W trakcie wysiłku fizycznego organizm spala co mu wpadnie w ręce – przy wzmożonym wysiłku wręcz spala sam siebie!

Dlatego ćwiczenia do kresu wytrzymałości są drogą prosto na szpitalne łóżko – a tam, bez ruchu, w depresji i bez samopoczucia będziesz tylko objadała się słodyczami. Zastanów się jak się to skończy….

Ćwiczenia – tak, koniecznie, ale z daniem organizmowi czasu na regeneracje i odbudowę zniszczonych tkanek.

Co zrobić, żeby szybko schudnąć – jedz lekarstwa i suplementy

Ok, niektóre suplementy, jak np. Dobrej jakości zielona kawa są rzeczywiście przydatne – niektóre pozwalają nawet schudnąć pokaźne kilogramy w krótkim czasie. Nie znaczy to jednak, że powinnaś rezygnować z całej reszty, Suplementy to rozwiązanie na krótkookresowe zrzucenie dużej ilości kilogramów. Kiedy jednak już to zrobisz, powinnaś móc utrzymać wagę. Jeśli nie wyrobisz sobie nawyku nawet minimalnego ruchu i zdrowego odżywiania (bez przesady, ale podstaw trzymać się należy) – nawet jeśli schudniesz dzięki suplementom 15 kg w miesiąc, szybko zaczniesz jeść po staremu i waga wróci do poprzedniego stanu. Dlatego jeśli chcesz szybko schudnąć, to możesz wziąć suplementy, ale nie odpuszczaj absolutnie podstawowych zasad diety i treningu – zachowuj się tak, jakbyś miała schudnąć bez nich. W ten sposób przykry efekt jo-jo ominie Cię szerokim łukiem.