Dieta na nadciśnienie i choroby serca. Jak zmienić styl zdrowia aby je ograniczyć.

dieta na choroby serca Wielu ludzi narzeka na horrendalne koszty leków, podczas gdy dosłownie “opychają się” w kompletnie bezsensowny sposób masą pokarmów, które powodują dokładnie takie problemy zdrowotne, na które potem potrzeba tabletek. 
Nie bądź jednym z tych ludzi.

Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, rozważ te zmiany w swoim życiu

Wszelkie problemy z ciśnieniem lub sercem, zawsze należy skonsultować się z lekarzem.

Jeśli nie poprawia Ci się mimo stosowania się do zaleceń poniżej, lepiej skonsultować się z lekarzem.
 Jeśli ci się uda, dzięki działaniom które proponujemy, wtedy lekarz może zmniejszyć dawkę leku. Nie zastępuj jednak leków!
Wysokie ciśnienie zwykle ma jakąś przyczynę. Bardzo często jest to spowodowane przez organizm szukający drogi  do poprawy stanu natleniania. “Wypycha” więc więcej tlenu do komórek stosując wyższe ciśnienie krwi. Zdarza się jednak, że może to być spowodowane faktem, że masa ciała jest zwiększona w porównaniu ze standardem, i organizm nie radzi sobie z obsługą tak wielkiego organizmu.
Kilka częstych przyczyn nadciśnienia:
 • Sól jest często przyczyną wysokiego ciśnienia. Solenie ma ten skutek, że organizm zachowuje więcej wody. Innymi słowy, w jedzeniu słonych rzeczy jest “dużo” wody, która jest utrzymywana na korpusie, często mylona z tłuszczem podskórnym. Więc jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, spróbuj na kilka dni pominąć sól. Wiem, że to trudna sprawa. człowiek jest uzależniony od soli, a bez niej potrawy są wręcz okropne. Trzymaj się jednak. Możliwe jest, że za tylko dwa lub trzy dni okaże się, że ciśnienie jest normalne. Poza tym przyzwyczaisz się i odkryjesz paletę innych smaków.
 • Otyłość  nierozerwalnie “ciągnie” za sobą implikacje zdrowotne. Prędzej czy później, otyły człowiek zaczyna przejawiać wysokie ciśnienie krwi. Tutaj też, zasada jest taka, że jeśli stracisz kilka kilogramów pojawi się także poprawa parametrów, takich jak ciśnienie krwi. Niestety, to nie jest robota na trzy dni. Szybka utrata masy nie przytrafia się często, mimo wyjątków. Można to jednak osiągnąć zazwyczaj w ciągu około dwóch do trzech miesięcy, zbilansowanej diety uzupełnionej o wysokiej jakości suplementy.
 • Brak aktywności fizycznej. Otyli ludzie nie lubią się poruszać, dzięki czemu zmniejsza się ich ogólna kondycja, a także spożycie kalorii. Prowadzi to do osłabienia mięśni. W ten sposób pogarsza się jeszcze bardziej przepływ krwi i może to powodować wyższe ciśnienie, gdy potrzeba jednak wnieść biurko na 2 piętro. Bezczynny człowiek bez treningu – to recepta aby wystąpiło osłabienie mięśnia zwanego sercem. To zmniejsza efektywność jego pracy. Znajduje to również odzwierciedlenie w praktyce konieczności odpoczynku dużo szybciej niż u wyszkolonego ludzkiego serca. Serce pracuje u otyłych nieefektywne a ponadto jest o wiele bardziej obciążone – niepotrzebnie i niebezpiecznie.

W dużym odsetku przypadków wystarczy dokonać zmian w stylu życia i ciśnienie krwi  siępoprawi . Innymi słowy, w związku z tym, że jesz lepiej i lekko ćwiczysz, twe serce zaczyna pracować normalnie.

 • Dzięki uprawianiu sportu poprawisz skuteczność serca. Jednorazowo będzie w stanie pompować więcej krwi. Wtedy nie będzie musiało bić 80 lub więcej razy na minutę. Po prostu, wystarczy mu 60 uderzeń. Pamiętaj, że uważa się, że serce jest zaprogramowane na konkretną liczbę uderzeń!
 • Przy odpowiedniej diecie zmniejsza się ciśnienie krwi. Jeśli do tej pory soliłeś jak szalony, aby osiągnąć normalne ciśnienie wystarczy, że lekko zluzujesz z solniczką.

Wyniki te są zazwyczaj osiągane przez każdego. Nie odnieście jednak błędnego wrażenie, że wszystkie związane z chorobami serca i nadciśnienia schorzenia są spowodowane przez nadwagą, solenie, bierność i złą diete. Jednak we wszystkich przypadkach optymalizacja życia pomoże zmniejszyć dyskomfort. Znaczna większość trudności określane mianem “chorób cywilizacyjnych”występują gdy osoby te po prostu zaczną zachowywać się jak cywilizowani ludzie – trochę ruchu i zła dieta.

 Wyobraź sobie, że twoje ciało ma pewne predyspozycje do chorób serca.Masz ciało “podatne na nadciśnienie,” lub inne trudności. Gdy masz 20 lat nie wiesz o tym. Gdy masz 50, Twój stan może zależeć od tego, co jak wyglądał Twój tryb życia przez ostatnie 30 lat.
Ponownie, co masz zrobić, aby nie mieć problemów w wieku 50 lat:
 • Zmniejszyć dawkę soli. Zbyt duża ilość sodu ma wpływ nie tylko ciśnienie, lecz obciążenia nerek i zwiększają ryzyko zachorowania na raka.
 • Jedz błonnik. Fiber optymalizuje trawienie, odporność, a także przyczynia się do poprawy profilu cholesterolu.
 • Take probiotyki. W dłuższej perspektywie czasowej. Na przykład, Probio-fix. Pozwala na optymalizację mikroflory jelitowej i we współpracy z błonnikiem (i wodą) również pomaga w obniżaniu poziomu cholesterolu.
 • Pić tyle wody ile wynika z BMI.
 • Całkowicie wyeliminowanie cukru i słodkich pokarmów (w tym smakowitych wyrobów z białej mąki). Te pokarmy są szkodliwe dla Ciebie. Są przyczyną otyłości, niepotrzebnego bigosu z hormonami odpowiedzialnymi za podwyższenie stężenia tłuszczów we krwi i pozbawia cię niektórych witamin zwłaszcza z grupy B
 • Ograniczyć pokarmy ze znacznie wyższym procentem tłuszczu zwierzęcego. Ten tłuszcz ma negatywny wpływ na zdrowie. W niewielkich ilościach jest w porządku.
 • Całkowicie wykluczyć pokarmy, które są oparte na wykorzystaniu uwodorniony tłuszczu (trans) i niedrogie. Jest to szczególnie ciasta, ciastka, herbatniki. Margaryna zawiera bardzo wysoki procent tłuszczów trans. Znaczy tanie margaryny do pieczenia. Jeśli kupujesz drogie i wysokiej jakości margaryny do smarowania, na przykład, Flora, Rama, zarówno małych i rozsądnych ilościach jej stosowanie jest całkiem w porządku (ale lepiej jeść awokado albo nawet zwykłe masło)
 • Pij oliwę lub olej z lnu. Może też być korzystne stosowanie oleju rybnego, Tłuszcze te zawierają kwasy tłuszczowe omega-3, które są dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego krążenia niezwykle przydatne.
 • Ćwiczenia systematycznie, przynajmniej regularne spacery. Bez regularnych ćwiczeń uzyskuje się tylko częściową poprawę. Rusz się!
 • Regularnie odpocząć. To nie tylko sen, ale także dobra atmosfera dla realizacji hobby lub spotkania z przyjaciółmi (nie na pizzy!)

Wiem, że środki te wygladają pierwszy rzut oka całkiem strasznie.

Zacznij od jednego, a następnie dodaj drugi,  potem kolejny.
Później okazuje się, że cały system jest ze sobą powiązane. Jedna zasada opiera się na drugiej i ułatwiają wdrożenie kolejnej regule.
Co najpierw będzie wydawać się zupełnie niemożliwe, wtedy stanie się dość pospolite. dość powszechne. Na przykład, jeśli lubisz słodycze teraz, może nie możesz sobie wyobrazić, jak można przestać jeść cukier KOMPLETNIE. Ale jeśli zaczniesz jeść warzywa i owoce, głód jest zmniejszony. Wtedy zacznie Ci smakować co innego  i okaże się, że zaczynasz zapominać jak smakowały słodycze. Z każdym kolejnym dniem łatwiej będzie przejść do praktyki. Po treningu znowu będziesz lepiej spać … po prostu przechodząc do zdrowszego trybu życia, to nie jest tak trudne, jak to wygląda.
Od pewnego czasu można zauważyć, że ciśnienie krwi jest normalne.  Przekonasz się, że twój cholesterol idzie, poprawiły się inne parametry krwi. Zaczynasz czuć się lepiej, a ludzie zaczną pytać, jak udało ci się schudnąć. Jest to najlepszy dowód, że w tym trybie, życie jest lepszei i warto przy nim zostać. W przeciwnym razie występuje efekt jo-jo.
Nie tylko otyłości, lecz również obniżenia parametrów sercowo-naczyniowych.
Ale Ty się nie dasz. Wierzę w Ciebie! Zrób tylko pierwszy krok.