Fruktoza i ilość posiłków w diecie a odchudzanie. 2 zasady o których milczą media.

Utrata masy ciała nie jest ani bardzo łatwa, ani bardzo trudna. Jest jednak pewna prosta zasada o której musisz pamiętać: Nie potrzebujesz pomocy diet i pigułek aby schudnąć. Możesz pozbyć się tłuszczu, wykonując dwa proste kroki odchudzające które opiszę w tym artykule.

1. Trzymaj się z dala od fruktozy. Fruktoza w diecie zabije Twoje odchudzanie!

  1. Fruktozowy syrop kukurydziany to dokładnie to, co jest dolewane do wszelkich soków jakie znajdziesz na półkach (choćby był to sok przecierowy marchwiowy) Tylko mała część naprawdę ekologicznych i bardzo drogich soków nie ma syropu fruktozowego. Jeśli planujesz odchudzanie, fruktoza powinna kompletnie zniknąć z Twojej diety. Należy unikać jej z dwóch powodów :
  • Od cukru tyjesz. Fruktozowy syrop kukurydziany blokuje receptory, które informują mózg czy jest już pełny i najedzony, czy jeszcze nie. Kiedy jesz pokarmy, które są bogate w syrop kukurydziany fruktozy jest bardzo prawdopodobne, że będziesz się przejadać i zyskasz dodatkowe kilka kilogramów! Musisz to zrozumieć dokładnie – to, czy czujesz się głodna czy najedzona nie zależy całkiem od tego ile kalorii lub masy pożywienia zjadłaś. Głód to tylko uczucie, a uczuciami steruje mózg na podstawie hormonów i bodźców nerwowych. Dlatego jedząc syrop fruktozowo-glukozowy czujesz, że jesteś głodna, mimo że zjadłaś już bardzo dużo kalorii. To hormonalne oszustwo, żebyś jadła więcej, i producenci o tym doskonale wiedzą!
  • Drugi powód odnosi się do poziomu cukru we krwi. Przekąski, takie jak chipsy, cukierki ,napoje bezalkoholowe czy syrop kukurydziany zawierający fruktozę. Z tego powodu zatem tych produktów należy unikać w miarę możliwości

2. Jedz małe posiłki

Ludzie starają się w dzisiejszych czasach spędzić jak najmniej czasu jak to możliwe w trakcie jedzenia. Większość ludzi ma tylko trzy posiłki dziennie, a niektóre nawet kończą dzień zjadając tylko dwa! Jest to świetny sposób, aby przybrać na kilogramach i centymetrach. Aby schudnąć najlepiej jeść sześć małych posiłków dziennie zamiast trzech. Możesz po prostu podzielić każdy z posiłków na pół i jeść małe posiłki w regularnych odstępach 3-4 godz. Mimo, że odchudzanie zależy głównie od kalorii wchłoniętych/spalonych i stosunku substancji odżywczych w ciągu jednego dnia, jedzenie mniejszych posiłków ma trzy główne dodatkowe zalety:

  • Ponieważ często jesz nie będziesz głodna po dwóch godzinach. Gdy nie jest się głodnym, nie ma powodu, żeby brać się za jedzenie fast foodów!
  • Gdy jesz często twoje ciało będzie utrzymywać wysokie tempo przemiany materii w każdej chwili.
  • Gdy jesz duże posiłki poziom cukru we krwi wzrasta do nieprawidłowych poziomów. Organizm nie wie co zrobić z tym nadmiarem i przeznacza go na dodatkową tkankę tłuszczową. Organizm doskonale radzi sobie z zamienianiem węglowodanów w tłuszcz i odwrotnie – w prehistorii człowiek jadł tylko zwierzęta i było bardzo trudno o węglowodany, więc musiał tworzyć je sam z mięsa i tłuszczu.

Jeśli zastosujemy się do instrukcji zawartych w dwóch poprzednich punktach wkrótce będziesz na najlepszej drodze do trwałej utraty wagi! Jest więcej sposobów prowadzących do utraty wagi, takich jak jedzenie lepszej żywności, czy wdrożenie pewnej aktywności fizycznej do swojego stylu życia itp ale te dwie wskazówki, aby schudnąć są rzadko głoszone przez tak zwanych “ekspertów w utracie wagi”, dlatego warto je poznać.