Jabłka – jedz i chudnij!

Jeśli lubisz jeść owoce, ale masz wątpliwości o zawarty w nich cukier, w przypadku jabłek nie masz się czego bać! Jabłka to produkt, który każdy dietetyk z wielką chęcią Ci poleci. Dlaczego?

Jabłka zawierają wiele składników odżywczych, w szczególności potasu, który jest niezbędny przy właściwym funkcjonowaniu organizmu. Są bogate w witaminę C i żelazo, które wpływają na poprawienie odporności i działają krwiotwórczo. Zawarty w nich błonnik pokarmowy daje uczucie sytości, a to z kolei sprawia, że mniej jesz. Dlatego jabłka to świetna przekąska między posiłkami!

Skórka jabłek zawiera pektyny – te oczyszczają organizm z niestrawionych resztek pokarmu. Dzięki temu szybciej będziesz też chudnąć. Ponadto odkwaszają organizm, a zawarte w nich flawonoidy i sole mineralne poprawiają kondycje skóry i paznokci.

Mówią, że wystarczy zjeść jedno całe jabłko dziennie (ze skórką), aby przyspieszyć proces odchudzania. Można je jeść na surowo, upieczone czy ugotowane – w każdej postaci dostarczą Ci dużo zdrowych składników. Średnie jabłko zawiera około 50 kcal.

Jeśli więc uwielbiasz owoce, ale jednocześnie dbasz o linię – jedz jabłka! Na pewno pomogą Ci zrzucić zbędne kilogramy.