Ocet jabłkowy na odchudzanie

Ocet jabłkowy znany jest doskonale w naszych kuchniach, jednak hitem okazało się jego zastosowanie w kosmetyce – pomaga zwalczyć trądzik i spłyca blizny. Udowodniono też jego dobroczynne działanie na włosy – pomaga zwalczyć łupież i działa kojąco na delikatną skórę głowy. Jakie dobroczynne działanie może mieć jeszcze ten zwykły, można by rzec, produkt kuchenny? Otóż ocet jabłkowy jest idealny na odchudzanie! Jak to wygląda?

Ocet jabłkowy – naturalny pomocnik przy odchudzaniu

Na początek kilka faktów na temat działania tego bursztynowego płynu. Ocet jabłkowy ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne oraz przeciwgrzybicze. Dodatkowo obniża cholesterol, poprawia przemianę materii oraz zawiera wiele dobroczynnych dla naszego organizmu składników. Stosuj ocet jabłkowy na odchudzanie, a pozbędziesz się niepotrzebnych kilogramów.

Ostatnim hitem w dietetyce okazało się jego wspomagające działanie przy odchudzaniu. Ocet jabłkowy zwiększa uczucie sytości, dzięki czemu mniej jemy. Dodatkowo przyspiesza produkcję soków żołądkowych, czyli przyspiesza przemianę materii. Naszym zdaniem najważniejszą funkcją jaką ma jest to, że ocet jabłkowy przyspiesza spalanie tłuszczu, co w konsekwencji prowadzi do zrzucania zbędnych kilogramów. Jak to działa? Zawarte w occie składniki przyspieszają rozszczepianie się tłuszczów. Picie octu jabłkowego wspomaga więc redukcję tkanki tłuszczowej szczególnie w okolicach brzucha.

Dodatkowym działaniem octu jabłkowego jest usuwanie toksyn z organizmu. Detoks przy użyciu octu jabłkowego wspomaga utratę wagi – pozbycie się toksyn i nagromadzonych, niepotrzebnych złogów prowadzi do utraty zbędnych kilogramów. Ten złoty płyn zawiera również przeciwutleniacze, dzięki czemu dłużej zachowamy młodość. Ocet jabłkowy może mieć też wspomóc usuwanie nadmiaru nagromadzonej w organizmie wody.

Jak pić ocet jabłkowy?

Wlej niewielką porcję octu jabłkowego do szklanki i zmieszaj z przegotowaną wodą. Jeśli smak Ci nie odpowiada – możesz dodać do niego nieco miodu. Tak przygotowany napój pij przed posiłkiem. Kurację stosuj przez kilka tygodni, aby efekt był zauważalny.

Możesz też dodawać ocet jabłkowy do sałatek czy sosów. Nie tylko wzbogaci ich smak, ale również przyczyni się do zmniejszenia wagi!

Pamiętaj, żeby nie przesadzać z ilością! Sprawdź też, czy nie masz przeciwwskazań do jego stosowania.