Smoothie – zdrowie zamknięte w zielonym koktajlu

Chcesz oczyścić organizm i przy okazji zrzucić kilka zbędnych kilogramów? Sięgnij po pyszne Smoothie!

Ten zmiksowany, warzywno-owocowy koktajl to nie tylko posiłek, który zawiera najważniejsze dla organizmu składniki. Jest to również ceniony już na całym świecie przysmak odchudzający. I co najlepsze – każdy może je zrobić w domu!

Koktajl zawiera niezbędne składniki odżywiające ciało. Jest to spowodowane obecnością dużej porcji warzyw (najczęściej młodego szpinaku, który jak wiadomo ma w sobie mnóstwo mikroskładników), oraz bogatych w witaminy owoców.

Smoothie zawiera pełną porcję witamin, naturalnego błonnika pokarmowego, żelaza i magnezu. Ma też dużo antyoksydantów, które jak wiadomo, opóźniają starzenie się organizmu. Zielony koktajl jest więc nie tyle posiłkiem odchudzającym, ale też odmładzającym!

Najczęściej Smoothie robi się z zielonych warzyw (wspomnianego wcześniej szpinaku, brokułów, avocado czy selera naciowego) oraz słodkich owoców, które wzbogacają posiłek o cenne witaminy, a także zdecydowanie poprawiają smak!

Wypij porcję świeżego Smoothie rano, a pobudzi ono metabolizm na cały dzień. Koktajl możesz też z powodzeniem zabrać do pracy i popijać powoli… Kto się skusi?!