Sok pomidorowy na odchudzanie

Wykorzystanie w diecie pomidorów stosuje się we Włoszech od setek lat. Owoc ten (tak, nie warzywo!) jest jednym z ulubionych składników diety również w Polsce. Mało kto wie jednak, że oprócz zalet zdrowotnych, jakie daje sok pomidorowy, odchudzanie z nim jest dużo łatwiejsze. Wszystko z powodu wysokiej zawartości składników odżywczych i zaskakująco niskiej kaloryczności.

Wykorzystanie soku pomidorowego na odchudzanie

Zaletą soku pomidorowego w diecie odchudzającej jest niewiarygodne wręcz nagromadzenie substancji odżywczych przy jednoczesnej małej ilości kalorii.

Często nawet o tym nie wiemy, jedząc pomidory na kanapkach czy w pizzy. Efekt ten jest jeszcze mocniejszy w soku pomidorowym, który stanowi jakby wywar z pomidorów w którym są wszystkie jego najlepsze składniki.

Sok pomidorowy zawiera szereg substancji niezbędnych przy odchudzaniu, np:

  • sód i potas, które regulują gospodarkę wody organizmu i pozwalają się pozbyć wody spod skóry
  • magnez niezbędny do prawidłowego funkcjonowania mięśni, zmęczonych odchudzaniem
  • wapń – wzmacniający kości
  • mangan i żelazo – pozwalające odbudować krwinki, dzięki czemu substancje odżywcze są skuteczniej rozprowadzane po ciele
  • kobalt, miedź, cynk, fosfor, fluor, chlor, jod, karoten – niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, zwłaszcza w trakcie diety.

Sok pomidorowy zawiera też szereg witamin, w tym witaminy: K, B1, B2, B6, C; kwasy: nikotynowy, pantotenowy, foliowy, szczawiowy, biotynę i kilka innych substancji.

Nie bez wpływu pozostaje też obecność błonnika, który pozwala nie odczuwać dużego głodu w trakcie diety.

To też jedna z największych zalet soku pomidorowego przy odchudzaniu – nie jest słodki, więc nie mamy automatycznego odruchu wypicia całej butelki!


PILNE:

 
 NIEZALEŻNY RANKING SUPLEMENTÓW NA ODCHUDZANIE 2017>>

Nasze czytelniczki schudły nawet do 17 kilogramów w 45 dni. Zobacz co jest teraz skuteczne.


Pijąc sok pomidorowy nie mamy ochoty na jedzenie szkodliwych substancji, które przeszkadzają w odchudzaniu i są głównym powodem przerwania diety. Pokusa jest dużo niższa, gdy zamiast słodzonych napojów gazowanych popijamy smaczny sok pomidorowy z kartonu.

Sok pomidorowy na odchudzanie – ile pić?

Sok należy wliczyć w codzienną dietę, jednak nie należy przesadzać. 100 gramów soku ma około 14 kalorii, czyli tyle co nic, jednak wypicie trzech litrów robi nam już poważne 500 kalorii.

Dlatego wliczając sok pomidorowy w dietę odchudzającą powinniśmy nie przekraczać jednego litra – czyli około 4 szklanek soku. Akurat idealnie do śniadania, obiadu, kolacji i jedna szklanka do popijania w trakcie dnia 🙂

Ważne, żeby nie przesadzić z ilością – po pierwsze możemy doznać przewitaminizowania, które jest równie niebezpieczne co brak witamin. Po drugie – mamy to lubić! Jeśli sok nam zbrzydnie z powodu zbyt częstego picia, jest niemal pewne, że rzucimy go w kąt i wrócimy do zgubnych nawyków dietetycznych. Starajmy się urozmaicać dietę, korzystając z innych zdrowych substancji, opisanych w kolejnych artykułach.


PILNE:

 
 NIEZALEŻNY RANKING SUPLEMENTÓW NA ODCHUDZANIE 2017>>

Nasze czytelniczki schudły nawet do 17 kilogramów w 45 dni. Zobacz co jest teraz skuteczne.