Sok pomidorowy – zdrowy sposób na odchudzanie!

Nie bez powodu trenerzy fitnessu i osoby dbające o linię sięgają po sok pomidorowy. Ma on w sobie wiele istotnych składników odżywczych, które wspomagają odchudzanie. Jakich, zapytacie?

Na pierwszym miejscu warto wymienić potas! Pomidory, a co za tym idzie również sok pomidorowy, zawierają bardzo dużą dawkę potasu, który wraz z sodem (również jest obecny w soku pomidorowym) tworzy parę zbawiennych dla organizmu elektrolitów. Obecność tych elektrolitów ma istotny wpływ na nasze zdrowie szczególnie w czasie wysiłku fizycznego. Dlatego osoby chodzące na siłownię lub uprawiające sport piją często sok pomidorowy. Zawarty w pomidorach potas wpływa też na budowę mięśni, dlatego szczególnie panowie upodobali sobie ten napój.

Sok pomidorowy zawiera również w sobie dużą porcję przeciwutleniaczy. Chronią one komórki ciała przed starzeniem. Zawarta w soku pomidorowym witamina C wzmacnia odporność.

Jednak najważniejszym atutem jest to, że sok z pomidorów jest niskokaloryczny! W przeciwieństwie do soku z innych warzyw, takich jak np. buraki czy marchew; a także słodkich i bogatych w naturalny cukier owoców, zawiera w sobie mało kalorii. Dlatego można go spokojnie wprowadzić do swojej diety odchudzającej!