Węglowodany a odchudzanie. Prawda o diecie o której nie piszą media.

Węglowodany w diecie – czy są złe? Absolutna prawda objawiona! Brak wykształcenia mas jest jedną z głównych przyczyn, które powodują wiele problemów z utratą wagi. W rzeczywistości brak edukacji rodzi wiele nieporozumień i przesądów! Błąd w stosunku do węglowodanów.

Ludzie myślą, że węglowodany są złe i czy można zmniejszyć spożycie węglowodanów, albo jeszcze lepiej całkowicie uniknąć węglowodanów w czego następnie utrata masy ciała będzie łatwa! Jednak jest to całkowicie błędne!

Tak naprawdę są dwa rodzaje węglowodanów dostępnych: dobre i złe. Oczywiście należy unikać “złych” węglowodanów, ale “dobre” należy dać organizmowi, gdyż stanowią niezbędną część diety dającą odżywienie i energię. W tym artykule powiem wam, jakie rodzaje węglowodanów powinno się jeść, a których unikać, aby zapewnić szybką utratą masy ciała .

  1. Złe węglowodany: Jeśli nie wiesz, przetworzona żywność zawiera duże ilości węglowodanów. Jednak są to złe węglowodany. Te produkty zawierają pewne substancje odżywcze w stanie naturalnym, ale tak szybko, jak są one przetwarzane przez kilka etapów przetwórstwa spożywczego wiele ich wartości odżywczych znika – odparowują, przenikają do wody lub tłuszczu na którym smażysz, lub giną od temperatury! To co pozostaje to puste kalorie, które sprawiają, że zostaje z nich tłuszcz i nic więcej . Tłuszcz, który się odkłada na Twoim brzuchu i między organami, powodując choroby. Przykładem tych produktów są frytki, biały chleb, ciasta, makaron, napoje bezalkoholowe, ciasteczka, cukierki itd. Te pokarmy powinny być unikane za wszelką cenę, jeśli myślisz poważnie o utracie wagi.Te przetworzonej żywności zawierają duże ilości cukru i jak pewnie wiesz mają dużo kalorii. Cukier można konsumować, ale skutkuje to większą ilością tłuszczu, bo organizm potrafi zmieniać cukier w tłuszcz!Produkty te oferują niewiele własności odżywczych i mają bardzo mało zawartość błonnika, który jest łatwo przekształcany przez organizm i hamuje gromadzenie zapasów tłuszczu. Oprócz przyrostu wagi jedzenia produktów przetworzonych regularnie może również prowadzić do cukrzycy, ponieważ ich stężenia cukru we krwi wzrasta tak, że staje się bardzo trudne dla insuliny do sterowania przepływem cukru, organizm się gubi i odkłada nadmiar w oponce.
  2. Dobre węglowodany: Jakie są dobre węglowodany? Dobre węglowodany zwykle znajdują się w naturalnych produktów spożywczych, takich jak owoce, warzywa strączkowe, nasiona całe pszenicy, cały makaron z pszenicy durum itp. Te produkty zawierają węglowodany na pewno, ale nie te, które tuczą! W przeciwieństwie do szybkich węglowodanów zawartych w przetworzonej żywności są to powolne węglowodany, które mają dużo czasu, aby przetrawić się tak, że organizm przez nie nie przytyje! Ponadto zawierają również duże ilości błonnika. Błonnik sprawi, że będziesz najedzona przez długi czas! Pamiętaj, że nie wszystkie węglowodany są złe. Podejmowanie właściwych decyzji dotyczących konsumpcji węglowodanów może prowadzić do szybkiej utraty wagi!