Chcesz szybko schudnąć? Pij dużo wody!

Woda stanowi około 70% masy człowieka, a w krwi jest jej aż 90%! Nic więc dziwnego, że woda jest istotnym składnikiem diety. Nie tylko gasi pragnienie i zapewnia nam życie – jest też doskonałym pomocnikiem przy odchudzaniu.

Właściwości wody

Woda transportuje substancje odżywcze do komórek organizmu. Doskonale oczyszcza organizm i wypłukuje z niego nagromadzone toksyny. Warto więc wprowadzić do swojej diety odpowiednią ilość wody.

Woda reguluje temperaturę ciała, dlatego wato po nią sięgać szczególnie latem. Wspomaga też ruchliwość stawów, jest więc odpowiednia dla osób uprawiających sport.

Woda na odchudzanie

Pij wodę przed posiłkiem – to zahamuje apetyt, przez co mniej zjesz. Woda sama w sobie jest zupełnie niekaloryczna, ale wypełnia żołądek i rozpuszcza soki trawienne. Przyspiesza procesy metaboliczne – jej brak czy niedobór może przyczynić się nie tylko do problemów ze zdrowiem, ale też z nadwagą.

Ile pić wody?

Człowiek powinien pić od 2 do 3 litrów płynów w ciągu dnia – włącznie z tymi zawartymi w jedzeniu. Najlepiej jest pić wodę nisko zmineralizowaną i niegazowaną.