Zielona herbata – pij i bądź szczupła!

Już tysiące lat temu w dalekiej Azji znano zdrowotne działanie zielonej herbaty. Dziś wiedza ta poparta jest wieloma badaniami. Zobacz, jak zielona herbata wpływa na zdrowie i odchudzanie!

Zielona herbata poprawia krążenie, obniża ciśnienie krwi i zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby serca. Zawiera flawonoidy, które odpowiedzialne są m. in. za wzmocnienie naczyń krwionośnych. Ma w sobie dużo witaminy C, która wzmacnia odporność, witaminę E oraz z grupy B. Zawiera garbniki i sole mineralne, które chronią przed nowotworem. Dodatkowo przyspiesza metabolizm, przez co wspomaga odchudzanie. Zielona herbata znana jest również z tego, że oczyszcza organizm z nagromadzonych toksyn.

Zawarta w zielonej herbacie kofeina również dobrze wpływa na odchudzanie, ponieważ przyspiesza spalanie kalorii. Dodatkowo ma w sobie antyoksydanty, które pomagają zachować młodość na dłużej!

Jeśli więc lubisz pić herbatę, przestaw się na zielony napój, który nie tylko jest bardzo smaczny, ale również może pomóc Ci zachować zdrowie i sprawność fizyczną na dłużej.